Więcej o naszym zespole

Justyna Sempruch

Od 30 lat podróżuję po świecie poszukując miejsc, które pozwalają mi doświadczać różnych sposobów rozumienia życia. Wiele lat mieszkałam w Austrii, w Szwajcarii i w Kanadzie. Moje osobiste przeżycia i wiedza zawodowa, a szczególnie praca z rdzenną społecznością Ameryki Północnej skierowały mnie na ścieżkę praktyki opartej o holistyczne podejście do siebie i świata. Pracuję z międzynarodowymi społecznościami, organizacjami oraz osobami w trudnych sytuacjach życiowych. Mam długoletnie doświadczenie w pracy z nastolatkami. Pracuję z kobietami na drodze życiowych przemian i odkrywania własnej ścieżki serca. Pomagam wychodzić z uzależnień, współuzależnień i osamotnienia. Zajmuję się tematyką tożsamości płci, przynależności i komunikacji międzykulturowej. Szczególnie interesuje mnie praca z relacją, jak ludzie dokonują wyborów bycia razem, jaką mają wokół tego świadomość i co w tym jest rozwojowe. Jestem przekonana, że zrównoważone, zorientowane na wspólnotę wartości budują prawdziwe więzi między ludźmi pomimo wielu dzielących nas różnic. Wierzę, że wszyscy niesiemy w sobie jakiś kawałek tajemnicy. Kocham zwierzęta, świat natury jest moim drugim domem, a szczególnie element wody.

Moje wykształcenie to filozofia, literatura porównawcza, nauki społeczne i psychologia. Doktorat obroniłam w 2003 roku na Uniwersytecie British Columbia w Vancouver, poświęcając go psychoanalizie i kobiecej literaturze 20 w. Następnie prowadziłam badania postdoc na temat różnorodności związków rodzinnych w Bazylei (Gender Studies), York Univerisity (Toronto) oraz Queen’s University (Kingston), gdzie w latach 2005-8 pełniłam funkcję profesora na Wydziale Women’s Studies. W 2010 roku wróciłam do Polski i otworzyłam fundację Świat Ludzkich (S)praw dla osób w trudnych sytuacjach życiowych. W latach 2018-23 kształciłam się w nurcie psychologii zorientowanej na proces i współpracowałam z Centrum Medycyny Zintegrowanej w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Obecnie prowadzę wykłady na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS, terapię holistyczną, natomiast od września 2023 rozpoczęłam również prowadzenie terapii humanistyczno – doświadczeniowej w ramach Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Moja praca podlega superwizji, czyli regularnym konsultacjom dotyczącym kierunku pracy, postępów i przeszkód jakie pojawiają się w trakcie terapii poszczególnych klientów. 

Iga Rakowska

Czym jest psychoanaliza lacanowska?
Psychoanaliza lacanowska nie diagnozuje człowieka w sposób, w jaki robi to psychiatria i psychologia. Jest to metoda pracy z pacjentem, którą dobrze oddaje metafora „od nitki do kłębka” – umożliwia głębokie odkrywanie i rozumienie nieświadomej sieci połączeń, która sprawia, że odczuwasz cierpienie. Psychoanaliza pozwoli Ci zrozumieć, czym w Twoim życiu jest wspomniana nić, jak się zapętliła, jak można odwiązać supły – wyjaśni wszelkie impasy życiowe i złożone problemy psychiczne, ponieważ nie podlega ujęciu w schematy.
 
Jak przebiega proces psychoanalizy i jak wygląda sesja?
Myśl psychoanalizy lacanowskiej jest głęboko zakorzeniona i skoncentrowana na nieświadomym podmiotu – dzięki temu sesje stanowią bezpieczną przestrzeń na wszelkie nieuświadomione kwestie, mające wpływ na treść myślenia, wyznawane wartości, codzienne wybory – często na przestrzeni całego życia. W trakcie psychoanalizy ważnym jest, by podmiot zwracał uwagę na te rzeczy, do których jak dotąd nie przywiązywał dużej uwagi: sny, fantazje, marzenia, przelotne myśli, przejęzyczenia, czynności pomyłkowe i tym podobne. Dzięki temu możliwe jest rozszyfrowanie wielu wewnętrznych konfliktów, doprowadzając do poznania i rozwikłania nieświadomych treści. Proces ten może przyczynić się do gruntownych zmian w życiu, jednak wymaga zaangażowania i działań rozłożonych w czasie.
 
Edukacja:
Sinthome – Szkoła Psychoanalizy Lacanowskiej (Psychoanaliza lacanowska, certyfikacja)
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (Seksuologia kliniczna, studia podyplomowe)
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (Psychologia, magister, specjalność: kliniczna)
 
Doświadczenie:
Centrum Terapii Psyche
Terapeuci Online
Poradnia Neuropsychologiczna Krawiec Zdrowia
GrowHappy – Gabinet Psychoterapii
Instytut Psychoterapii MindMed
Klinika Psychologiczno-Psychiatryczna PsychoMedic
 
Staże i praktyki:
Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia (ul. Dolna 42, Warszawa)
Poradnia Seksuologiczna i Psychoterapia Intimed (ul. Wspólna 65/18, Warszawa)
 
Fundamentem mojej praktyki jest analiza własna oraz regularna superwizja – procesy te są niezbędnymi elementami prowadzenia psychoterapii. Jednocześnie regularnie rozbudowuję swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach, seminariach, wykładach oraz studiując na bieżąco literaturę fachową –  dzięki temu moje kwalifikacje, doświadczenie i kompetencje pozwalają spojrzeć na trudności podmiotu holistycznie, czyli całościowo.  
 
W swojej pracy stawiam na autentyczność i głębokie zrozumienie każdego pacjenta. Wierzę, że nawet trudne momenty kryją w sobie potencjał zmiany, którą możemy odkrywać wspólnie. Moje podejście opiera się na tworzeniu przestrzeni do refleksji i otwartości – tak, aby każda sesja była krokiem w stronę pełniejszego, bardziej świadomego życia.
 
Prywatnie uwielbiam wszystko, co dynamiczne – od warkotu silnika po rytm muzyki. Jestem wokalistką, uwielbiam aktywność fizyczną i rywalizację, a w kontakcie z naturą znajduję spokój, oddech i inspirację. Moim małym hobby jest meteorologia – w szczególności burze, z ich energią i tajemniczością, zawsze budziły moją fascynację.

Dorota Czajkowska

Oferuję Ci pomoc psychologiczną, jeśli doświadczasz trudności w relacjach i potrzebujesz wsparcia emocjonalnego, czy towarzyszenia w podejmowaniu ważnej decyzji. Chcesz zwiększyć samoświadomość oraz świadomość tego, co wydarza się w Twoich interakcjach z innymi, wzmocnić swoje kompetencje budowania kontaktu ze sobą i z ludźmi. Chciał(a)byś zobaczyć swoją trudną sytuację w szerszej perspektywie – z kimś życzliwym i uważnym, kto pomoże Ci dotrzeć do Twoich uczuć i potrzeb oraz zobaczyć przed sobą nowe możliwości i wybory. Udzielam indywidualnej pomocy psychologicznej. Prowadzę warsztaty z komunikacji empatycznej dla dorosłych, w tym także rodzin adopcyjnych oraz grupę wsparcia dla rodzin zastępczych i adopcyjnych we współpracy z Fundacją Rodzin Adopcyjnych w Warszawie.

Jestem absolwentką psychologii na UKSW w Warszawie (2006r), studiów podyplomowych z Diagnozy i terapii neuropsychologicznej na UMCS w Lublinie (2012r) oraz studiów podyplomowych z Porozumienia Bez Przemocy według Marshalla Rosenberga (2022r) na Collegium Civitas w Warszawie. Obecnie w trakcie Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej Ośrodka INTRA. Mam doświadczenie 6-letniej pracy w ośrodku adopcyjnym.

Prywatnie żona i mama.

Marta Rygiel

Jestem terapeutką szkolącą się i pracującą w nurcie integracyjnym, ze zorientowaniem na nurt gestaltu. Ukończyłam pierwszą fazę szkolenia licencyjnego w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie (w tym: Dwuletnie Studium Psychologii Procesu, roczne szkolenie nt. pracy ze snami, roczny kurs nt. dynamiki relacji terapeutycznej oraz 2-letnie szkolenia nt. zaburzeń osobowości, ), obecnie szkolę się w Metanoia Institute w Londynie. Z pierwszego wykształcenia jestem fizjoterapeutą oraz mgr. pedagogiki specjalnej. Interesuję się sportem (jestem maratończykiem), zasadami biomechaniki, dlatego w swojej pracy psychoterapeutycznej oferuję pracę z symptomami ciała (dolegliwości, urazy, praca nad utratą wagi itp.), łączącą wiedzę medyczną z psychoterapią.

Oferuję terapię indywidualną, par oraz rodzinną dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży.
Zapraszam osoby mierzące się z kryzysami życiowymi, stojące przed koniecznością podjęcia trudnych decyzji,, osoby doświadczające trudności w zakresie nawiązywania i utrzymywania relacji, osoby ze społeczności LBGTQ+, niebinarne, oraz doświadczające jakiegokolwiek wykluczenia, stanów depresyjnych, lękowych, poczucia pustki i bezsensu. A także osoby pragnące uzyskać wgląd w siebie, chcące pracować nad sobą, postępować w rozwoju osobistym.

W ramach Insight Out Medicus jestem współtwórcą i współprowadzącą grupy terapeutycznej dla nastolatków. Moja praca podlega superwizji certyfikowanego nauczyciela Gestalt.

Prywatnie jestem mamą dorosłego syna oraz 3 psów, które często towarzyszą w sesjach (za zgodą Klienta). Fascynuje mnie obszar ekopsychoterapii, czyli zapraszania i kontraktowania przyrody do procesu terapeutycznego, dlatego czasami, po omówieniu tego z Klientem, sesje mogą mieć miejsce w „Leśnym Gabinecie” (w Podkowie Leśnej). Zapraszam na stacjonarne sesje w Milanówku, Podkowie Leśnej oraz online.

Karolina Wojtczak

Jestem certyfikowanym coachem w obszarze rozwoju zawodowego, mentorką biznesową oraz  konsultantką kryzysową. W swojej praktyce łączę kompetencje psychologiczne i coachingowe z wieloletnim doświadczeniem eksperckim i menadżerskim, zdobytym w międzynarodowej korporacji, głównie w obszarze Public Relations.

Specjalizuję się w pracy z osobami przeżywającymi wypalenie zawodowe, mającymi trudności z długotrwałym stresem, niskim poczuciem wartości oraz stającymi w obliczu zmiany zawodowej. W ramach coachingu zawodowego pomagam klientom w przygotowaniu się do rozmów rekrutacyjnych, jak również w opracowaniu  dokumentów CV i listu motywacyjnego, w języku polskim i angielskim. Tworzę przestrzeń do rozwoju kompetencji autoprezentacji, wspieram klientów w poszukiwaniu pracy. Dodatkowo, pomagam klientom w budowaniu marki własnej oraz wizerunku biznesów.

Działam również w zakresie life & wellbeing coachingu – pracuję holistycznie w obszarze szeroko pojętego dobrostanu oraz szczęścia, w każdej życiowej roli klientów. Szczególnie bliskie są mi obszary: odkrywanie mocnych stron, praca z przekonaniami i emocjami, budowanie życiowej odporności, poprawianie relacji i sposobów komunikacji, wspieranie sprawczości u klientów czy wykorzystywanie potencjału rozwojowego w kryzysach życiowych. Spotkania prowadzone przeze mnie są w języku polskim i angielskim.

Jestem absolwentką studiów o kierunku Psychologia Pozytywna na Uniwersytecie SWPS, Coachingu w Grupie TROP oraz kursu Pierwszej Pomocy Psychologicznej w Kryzysie w Instytucie Pozytywnej Terapii Kryzysu. Swoje niemal 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze Public Relations zdobywałam w międzynarodowej korporacji w branży farmaceutycznej. Buduję strategie rozpoznawalności marek osobistych oraz wizerunków firm i jednoosobowych działalności.

Krzysztof Litwinek

Jestem psychoterapeutą Psychologii Zorientowanej na Proces, nurcie należącym do grupy podejść humanistyczno-doświadczeniowych. Obecnie jestem w fazie dyplomowej szkolenia psychoterapeutycznego, które umożliwia mi pracę z osobami indywidualnymi, parami i rodzinami. Zajmuję się również prowadzeniem warsztatów oraz procesów grupowych pod superwizją dyplomowanych nauczycieli Psychologii Procesu. W pracy terapeutycznej interesują mnie szczególnie kwestie związane z poszukiwaniem ścieżki serca i siły osobistej oraz poznawaniem znaczenia, które kryje się w trudnościach osobistych i relacyjnych, uzależnieniach, symptomach fizycznych i snach. Nieobce są mi trudności funkcjonowania w dużych i wymagających organizacjach, w których zawodowo spędziłem ponad 20 lat na stanowiskach od specjalisty do dyrektora zarządzającego.

Ukończyłem m.in. dwuletnie Studium Psychologii Procesu, dwuletnie szkolenie z praktyki psychoterapeutycznej z elementami psychopatologii, roczne warsztaty poświęcone pracy z zaburzeniami osobowości, warsztaty pracy z krytykiem, nadużyciami oraz liczne szkolenia związane z rozwojem osobistym oraz zjawiskami w psychoterapii. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu, które należy do Polskiej Rady Psychoterapii (stowarzyszonej z European Association of Psychotherapy). W mojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu.

Edyta Wojciechowska

Jestem psychoterapeutką w nurcie psychologii procesu. Jestem w trakcie szkolenia dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu. Mam uprawnienia do prowadzenia terapii indywidualnej i pracy z parami pod superwizją dyplomowanego terapeuty psychologii procesu.

Pracuję z osobami, które mają poczucie utknięcia w życiu i braku mocy. Wierzę, że kryzys, trudne doświadczenia są szansą na zmianę i można się od nich uczyć. Pomagam swoim klientom zrozumieć to co się wydarza, i po co się wydarza. Prowadzę psychoterapię dla dorosłych osób, które borykają się z rozterkami egzystencjalnymi, cierpią z powodu depresji, przeżytych traum, uzależnień i współuzależnień. Wspieram także młode osoby zmagające się z problemami okresu dojrzewania, wchodzenia w dorosłość, w świat miłości i sexu. Wierzę, że problemy choć bolesne, dają szansę nauczenia się czegoś nowego i mogą stać się sprzymierzeńcem w rozwoju. Pomagam w szukaniu nowych rozwiązań, które są zgodne ze ścieżką serca klienta.

Uwielbiam jazdę na rowerze i backpacking. Rocznik 1971.

Weronika Wojtowicz

Jestem psychologiem (Uniwersytet Jagielloński, Warszawski, Lizboński), pedagogiem (Uniwersytet Jagielloński) oraz psychoterapeutką pracującą w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Ukończyłam dwuletnie Studium Psychologii Procesu w Warszawie oraz dwuletnie szkolenie terapeutyczne w Instytucie Pracy z Procesem w Barcelonie. W ramach psychologii procesu ukończyłam także praktyczne szkolenie dotyczące pracy z zaburzeniami osobowości w Warszawie, intensywne szkolenie psychoterapeutyczne w Zurichu oraz kurs Leadership w Portland.

Dodatkowo odbyłam trening terapeutyczny w podejściu integratywnym dla osób po doświadczeniu traumy. Ukończyłam praktyki w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie na oddziale dla osób dorosłych, w Centrum Interwencji Kryzysowej i Wsparcia dla Ofiar Przemocy, oraz w ośrodkach dla młodzieży. Obecnie jestem w szkoleniu psychotraumatologicznym oraz pracuję nad moją pracą doktorską dotyczącą obciążenia psychologicznego oraz stresu postraumatycznego (PTSD) na Uniwersytecie Autonomous w Barcelonie. Pracowałam dla międzynarodowej organizacji medycznej zajmującej się pacjentami, rodzinami po diagnozie rzadkiej choroby, dlatego też bliska jest mi praca z osobami po wydarzeniach traumatycznych, w żałobie, depresji. Organizowałam spotkania dla lekarzy z całego świata, gdzie prowadziłam zajęcia na temat komunikacji z pacjentami, przeżywania trudnych emocji i radzenia sobie ze stresem. Posiadam doświadczenia pracy w dużej korporacji. Mieszkałam w wielu krajach, stąd znane są mi trudności związane ze zmianą miejsca zamieszkania, migracji, poczuciem wyobcowania. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Jestem pasjonatką literatury, dużo podróżuję, uwielbiam spędzać czas w otoczeniu natury. Zapraszam do kontaktu.

Diana Mroczek

Towarzyszę podopiecznym w drodze do równowagi w ciele.

Zapraszam na sesje osoby chcące doświadczyć głębokiej relaksacji poprzez ruch i rozciąganie, techniki oddychania lub medytacje.

Moje zajęcia są oparte na teorii poliwagalnej, bioenergetyce A. Lowena oraz zasad jogi wrażliwej na traumę według Center for Trauma and Embodiment. Uczę również technik pobudzania energii poprzez ruch i oddech wg jogi kundalini.

Swoją drogę do równowagi rozpoczęłam w 2013 roku praktyką jogi w metodzie Iyengara, a następnie według serii Ashtanga. Pierwszy certyfikat nauczyciela jogi uzyskałam z Yoga Alliance, następnie ukończyłam kurs Trauma Sensitive Yoga – TCTSY, Justice Resource Institute (USA).
Kolejne kursy nauczycielskie realizowałam w zakresie anatomii, jogi dla kobiet i seniorów, medytacji oraz ayurwedy. Skończyłam studia na kierunku zarządzanie (Szkoła główna Handlowa oraz Royal Holloway University of London) oraz bankowość hipoteczna i rynek nieruchomości (Uniwersytet Warszawski). Przez wiele lat pracowałam w korporacjach.

Kiedy nie zajmuję się ciałem, uwielbiam spędzać czas grzebiąc w ziemi i pielęgnując roślinki ozdobne i jadalne. Z zapałem realizuję projekty DIY w domu i ogrodzie.

Agata Brzóska-Struzik

Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu, w programie licencyjnym od 2016 roku. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu, posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii indywidualnej, par i pracy z grupami, pod stałą superwizją, zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego PSP i TPP.

Jako psychoterapeutka skupiam się na człowieku jako całości, wspieram w znalezieniu własnej drogi i podążaniu nią, w zgodzie z własną naturą. Pomagam odnaleźć odpowiedzi, rozwiązywać konflikty wewnętrzne, odkrywać znaczenia różnych zjawisk i sytuacji. Tworzę przestrzeń do poznania i spotkania się z tym, co w nas chce dojść do głosu.

Prowadzę fundację Pole Rozwoju mającą na celu wsparcie osób w impasie i na zakrętach życiowych. Skupiam się na twórczości jako narzędziu, prowadzę warsztaty, szkolenia rozwojowe, organizuję eventy o charakterze artystycznym.
Pracuję także dla biznesu, posiadam ponad 10 letnie doświadczenie korporacyjne (projektowanie i dostarczanie programów rozwojowych, facylitacja i coaching, prowadzenie szkoleń, ocena kompetencji, konsultantka Insights Discovery, moderatorka Design Thinking).
Przez 8 lat byłam nauczycielką akademicką Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Prowadziłam warsztaty dla Holistycznej Szkoły Trenerów.


Z wykształcenia filolożka romańska. Ukończyłam Szkołę Trenerów LAB, studia podyplomowe z coachingu na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, szkolenia z zakresu coachingu systemowego (na bazie metody Berta Hellingera), kurs Arteterapii na GWSP oraz kurs nauczycielski Vedic Art. Ukończyłam studium pracy ze snami oraz pracy z rangami (wyższa i niższa ranga w psychoterapii) w Instytucie Psychologii Procesu (IPP).


Prywatnie mama, uwielbiam wszystko to co twórcze – malarstwo, improwizacja teatralna, muzykowanie, fotografia. W wolnej chwili chętnie dziergam i szyję. Często blisko natury.


Psychologia zorientowana na proces (zwana również psychologią procesu, pracą z procesem, POP, process work) to metoda opracowana przez dr Arnolda Mindella, amerykańskiego terapeutę wywodzącego się ze szkoły jungowskiej.

Podejście to zakłada, że wszystko to co odrzucamy, bądź ignorujemy (np. emocje, nieprzyjemne stany, doświadczenia, trudności) mogą być pomocne w dotarciu do ukrytych znaczeń stojących za nimi. Wszelkie stany w których bywamy takie jak lęk, smutek, bezsilność, niepokojące sny, problemy relacyjne czy nawet dolegliwości fizyczne mówią o zatrzymaniu przepływu ważnych dla nas informacji.

Docierając do głębszego sensu tych zjawisk, integrując jakości, które za nimi stoją, mamy szansę na życie w poczuciu pełni i wolności. Przychodząc na pierwszą sesję często nie wie się jaki jest proces stojący za daną trudnością. W trakcie terapii, po kolei docieramy do informacji, odsłaniamy głębszy sens i kierunek.

Katarzyna Fetter

Przez 20 lat pracowałam w korporacjach towarzysząc innym w osiąganiu sukcesów w oparciu o własne zasoby i talenty. Od 2020 roku prowadzę fundację i wspieram osoby silne wiekiem w odkrywaniu swojego potencjału i nazywaniu własnych super mocy. Poprzez połączenie psychoedukacji z pracą na nawykach i mocnych stronach wspieram ludzi w odnajdowaniu źródeł swojej energii do wprowadzania zmian, których pragną.

Jestem certyfikowaną trenerką metody TROP, ukończyłam Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej Ośrodka INTRA, jestem mentorką i praktykiem Access Bars. Prowadzę spotkania indywidualne oraz grupy wsparcia.

Dzisiaj w swojej pracy towarzyszę kobietom, mężczyznom i parom, starając się stworzyć wszystkim bezpieczne warunki do rozwoju. Wspólnie pracujemy nad rozpoznaniem, zrozumieniem i nazywaniem emocji, przeżyć, doświadczeń i działań, co prowadzi do lepszej znajomości i akceptacji siebie, wzmocnienia poczucia sprawczości i wpływu na własne życie. Głęboko wierzę w osobiste zasoby i potencjał każdego człowieka, dzięki którym jest w stanie usuwać przeszkody, aby żyć w najlepszy dla siebie sposób i realizować swoje potrzeby.

W pracy najważniejszy jest dla mnie człowiek i jego potrzeby.

Pracuję w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym z osobami, które:

  • doświadczają trudności komunikacyjnych w relacji z najbliższymi,

  • mają trudności w nawiązywaniu kontaktów i utrzymywaniu relacji, zarówno bliskich jak i zawodowych,

  • mają poczucie obniżonego nastroju, samotności

  • mają trudności w wyrażaniu emocji,

  • chcą się rozwijać, lepiej zrozumieć siebie

  • mierzą się z poczuciem wstydu, zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, nadmiernym krytycyzmem wobec siebie,

  • doświadczają dylematów współczesnej męskości.

Jola Shikha Lenart

Jestem Psychologiem i Cochem Zarządzania Życiem w nurcie Jogi i Ajurwedy. Mieszkałam w wielu miejscach. Pracowałam w kilku firmach na różnych stanowiskach, ale najbardziej satysfakcjonującą była dla mnie praca psychologiczna z kobietami doświadczonymi przemocą. Jednocześnie szukałam swojej natury biorąc udział w wielu warsztatach i kursach rozwoju osobistego. W tym czasie poznałam autentycznego Jogina i Jogę Integralną Shri Vivek – Life Management, którą zastosowałam w życiu codziennym i wprowadziłam do pracy psychologicznej.  Od tamtej pory doświadczam Jej mądrości i skuteczności, jako metody integrującej życie pod każdym względem.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, Joga nie polega wyłącznie na wykonywaniu pozycji. Joga jest sztuką życia z satysfakcją, sposobem ponownego połączenia się ze swoją naturą. Zatem metody Jogi i Ajurwedy, które stosuję w swojej pracy to doskonały sposób na zrównoważenie energii, fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i materialnej, jak również radzenie sobie ze stresem i konfliktami osobistymi.

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie w Łodzi, Ecole Européenne de Psychothérapie Socio et Somato Analytique w Strasburgu oraz Kursy Coach Shri Vivek Yoga – Life Management oraz Kursy Masażu Ajurwedyjskiego w Centro Shri Vivek Yoga, Ayurveda, Meditación, Crecimiento Personal,  w Barcelonie (w kontynuacji stałej superwizji).

Jak wspomniałam wcześniej, pracowałam jako Psycholog, Terapeutka, Coach Jogi Integralnej z klientkami Fundacji Centrum Praw Kobiet w Łodzi. Tu stworzyłam i koordynowałam autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet doświadczonych przemocą w ramach europejskich projektów UNDP- EQUAL, oraz prowadziłam zajęcia relaksacyjne z elementami Jogi dla młodzieży niedostosowanej społecznie z Fundacji Princest Trust z Wielkiej Brytanii. 

Pomagam psychologicznie w rozwiązywaniu konfliktów osobistych, wykorzystując swoje doświadczenie i mądrość nauki Jogi I Ajurwedy. Prowadzę sesje Jogi Integralnej oraz wykonuję zabiegi ajurwedyjskie. Od kilkunastu lat jestem w koordynatorką warsztatów i kursów Coacha Jogi Integralnej Shri Vivek oraz Masażu Ajurwedyjskiego Abhiangam Prana Chikitsa. Koordynuję również szkolenia Jogi Kreatywnej dla Dzieci i Laboratorium Ruchu Kreatywnego.

Jestem mamą dorosłej córki. Lubię harmonię i piękno w każdym aspekcie życia. Lubię szyć i gotować. Ale przede wszystkim lubię to co robię, mogę powiedzieć, że jestem tym co robię i tym żyję – jestem Jogą. Shikha, to imię nadane przez Mistrza, które określa moją naturę – szczyt góry, światło, płomień.

Lena Skałba

Przedmiotem mojego zainteresowania jest relacja z jedzeniem, która wybiega daleko poza to, co obiegowo określamy umiejętnością samokontroli. Reprezentowana postawa wobec odżywiania się jest wypadkową czynników emocjonalnych i społecznych, indywidualną dla każdej jednostki.

Moje usługi dotyczą zarówno edukacji żywieniowej, jak i przede wszystkim pracy nad przyczynami zaburzonych postaw wobec odżywiania się. W odróżnieniu od dietetyka, którego podstawową rolą jest wskazanie określonego kierunku zmiany, jako psychodietetyk pomagam wprowadzić oczekiwane zmiany w życie, uwzględniając przy tym indywidualne trudności, wyzwania i zasoby jednostki.

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (magisterium w ramach studiów międzywydziałowych), studiów podyplomowych z Dietetyki oraz studiów podyplomowych z Psychodietetyki na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów w obszarze edukacji żywieniowej, psychodietetyki, jak również umiejętności psychospołecznych, myślenia krytycznego i wystąpień publicznych (w tym jako prezes Klubu Toastmasters Kraków).

Poza psychodietetyką, od ponad 9 lat pracuję w obszarze badawczo-strategicznym, realizując zlecenia w zakresie badań, analiz i diagnoz społeczno-gospodarczych oraz opracowując na ich podstawie dokumenty strategiczne. Prywatnie jestem mamą, odpoczywam czytając, wędrując po górach i jeżdżąc konno.

Zapraszam do kontaktu osoby, które czują, że ich relacja z jedzeniem stała się dla nich problemem. Przede wszystkim zaś zapraszam osoby zmagające się z nadwagą i otyłością – w tym po nieudanych próbach redukcji masy ciała, osoby cierpiące na kompulsywne objadanie się, bulimię, jak również rodziców dzieci i nastolatków, których niepokoją wybory żywieniowe u swych podopiecznych.

Karolina Sobolewska

Jednolite studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej i psychoterapeutycznej ukończyłam na AEH w Warszawie z oceną celującą i wyróżnieniem.
Jako synergolog dodatkowo specjalizuję się w analizie mowy ciała i emocji, co przekładam na działanie terapeutyczne.
Z pierwszego wykształcenia jestem plastykiem, artystką, a także byłą zawodniczką sportowego tańca towarzyskiego. Swoją wiedzę i doświadczenie łączę jako arteterapeutka. Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych: Arteterapia kliniczna z elementami terapii pedagogicznej na APS w Warszawie.
Od kilku lat praktykuję Rozwój Holistyczny i mindfulness i szkolę się z wielu jego dziedzin i metod.
Od siedmiu lat prowadzę zajęcia oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych, a od roku – cykliczne warsztaty arteterapeutyczne, tańca i ruchu intuicyjnego oraz sesje indywidualne.
 
W Arteterapii przez sztuki wizualne – zgłębiamy ważne dla nas tematy przedstawiając je w sposób wizualny, dzięki czemu uzewnętrzniamy związane z nimi (często zablokowane) emocje i nabieramy w stosunku do tych tematów nowej perspektywy.
Mamy też szansę zaopiekować się sobą w danej sytuacji z pomocą specjalisty, który ułatwi zwerbalizowanie doświadczeń.
W atmosferze wsparcia, odpowiedniej narracji i braku oceny uczymy się doświadczać samoakceptacji i samomiłości.
 
W Terapii tańcem i ruchem – ruch improwizowany pozwala skontaktować się z ciałem, swoimi emocjami i potrzebami. Otwiera na doświadczanie i rozumienie emocji w formie fizycznej, co ułatwia ich regulowanie. Pomaga nawiązać ciepłą relację z sobą samą/samym.
Ten rodzaj arteterapii wspiera samoekspresję oraz samoakceptację, pozwala doświadczać tematu relacji, komunikacji, granic, emocji, improwizacji i innych.
 
Dodatkowo różne formy arteterapii otwierają na doświadczanie kreatywności i twórczego myślenia, którego owoce zbieramy w codziennym życiu.

Jan Obrębowski

Od roku 2021 poświęcam się pięknej sztuce masażu. W 2023 roku ukończyłem roczny profesjonalny trening masażu tantrycznego Paths Of Transformation oraz Johna Hawkena pod opieką i facylitacją Freyi Wolnej oraz Piorta Reischa.

W trakcie tego kursu zgłębiałem najnowsze techniki pracy z ciałem, inspirowane filozofią twórcy bioenergetyki, doktora Wilhelma Reicha. Pod okiem doświadczonych mistrzów praktykowałem między innymi pracę z powięzią, rozbrajanie ciała, struktury masażowe wywodzące się ze starożytnych Indii a także terapię traumy.

Podczas mojej edukacji koncentrowałem się na wyzwalaniu uwięzionych emocji, rozpuszczaniu blokad oraz otwieraniu umysłu na transcendencję. Doskonaliłem się także w wielu technikach dotyku aby dostarczyć Ci jak najbogatszych doznań i uczynić Twoje życie pełniejszym.

Dzięki wieloletniej pracy nad sobą poznałem tajniki dbania o swoje ciało i umysł. Aktywnie praktykowałem między innymi metody Wima Hofa, które nauczyły mnie zachowywania kontroli nad swoim stanem psychofizycznym i wykorzystywania większego potencjału swojego umysłu za pomocą ćwiczeń oddechowych.

Uczyłem się też technik rozładowywania traum i napięć poprzez wprowadzanie ciała w wibracje – TRE (Tension Releasing Excercise), stworzone przez dr Davida Berceliego dla osób cierpiących na zespół stresu pourazowego. Dzięki temu nauczyłem się jak bezpiecznie przywracać równowagę w systemie nerwowym poprzez umiejętne wzbudzanie w organizmie kontrolowanych drgawek.

Od wielu lat pracuję aktywnie nad swoim ciałem – regularnie biegam, ćwiczę, prowadziłem też zajęcia tańca intuicyjnego w Warszawie.

Od 2015 roku jestem spełnionym tatą.
 
Więcej informacji o mnie i tym co robię znajdziesz na mojej stronie www.masu.com.pl.

Sylwia Jakubowska

Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, specjalność psychologia kliniczna oraz Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny). Ukończyłam szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i II stopnia, szkolenie Studium Pracy z Osobami Stosującymi Przemoc w Warszawie oraz Studium Pracy z Klientem z obszaru zaburzeń odżywiania.

W chwili obecnej jestem w trakcie szkolenia w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w  Poznaniu oraz w Szkole Dzieci i Młodzieży prowadzonej przez Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodek ReGeneRacji. Systematycznie uczestniczę w szkoleniach oraz konferencjach doskonaląc swój warsztat pracy.

Możliwość szlifowania swoich umiejętności oraz poszerzania swojej wiedzy zdobyłam w Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych Zachodniopomorskiego ZO PCK, w oddziale psychiatrycznym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szczecinie, w Centrum psychoterapii, diagnozy, mediacji Emovere; Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia oraz w  Zespole Kształcenia i Wychowania w Gniewinie wspierając dzieci, młodzież, ich rodziców i nauczycieli. 

Psychologią zafascynowałam się podczas pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzicami radzącymi sobie z trudami życia, jednocześnie odnajdując w sobie wytrwałość i mądrość. W pracy z drugim człowiekiem świadomość mocy w słowach stanowi podstawę wyrażania siebie, swoich uczuć, potrzeb, oczekiwań. W relacji dużą uwagę przykładam do zasobów każdego człowieka, wyszukując jego mocnych stron i umiejętności by móc budować dobro w życiu osobistym i rodzinnym. 

Istotnym elementem w pracy jest dla mnie budowanie efektywnych relacji z pacjentem oraz dostosowanie stylu komunikacji do potrzeb pacjenta.

Prowadzę spotkania indywidualne z dorosłymi, parami, dziećmi, młodzieżą i rodziną.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Izabela Wardecka

Jestem absolwentką psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swoją wiedzę dotyczącą pracy z dziećmi poszerzałam na licznych kursach, m.in. Early Start Denver Model: Advanced Course Workshop (Centrum Adesse), Praca z dziećmi i młodzieżą w modelu poznawczo – behawioralnym: teoria i praktyka (Centrum CBT) oraz na studiach podyplomowych m.in. z Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju Dzieci w wieku 0-7 lat (SWPS), Diagnozy Klinicznej Dziecka i Rodziny (UW), Stosowanej Analizy Zachowania w pracy z osobami z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju lub zachowania (SWPS), Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej (INTRA). Posiadam także certyfikaty potwierdzające kwalifikacje do posługiwania się narzędziami do diagnozy psychologicznej: Stanford-Binet (Edycja 5), WISC V, IDS-2, ADOS-2, Leiter-3 i inne.

W mojej pracy zawodowej zajmuję się diagnozą i prowadzeniem terapii dzieci w wieku 0-14 lat, przejawiających trudności edukacyjne, a także trudności z kontrolą emocji, nawiązywaniem relacji społecznych, z zaburzeniami zachowania i rozwoju, w tym ze spektrum autyzmu.

Swoje doświadczenie zdobywałam w pracy w żłobkach, szkołach oraz warszawskich Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Udzielam wsparcia m.in. w zakresie rozpoznania trudności rozwojowych dziecka, trudności w nauce, problemów emocjonalnych i związanych z lękiem, trudności w dostosowywaniu się do norm społecznych oraz trudności adaptacyjnych.

Piotr Walas

Moje motto:
Nie istnieje coś takiego jak toksyczna męskość.
Toksyczny może być jedynie brak męskości.
 
Jestem moderatorem męskich kręgów. Ukończyłem „Szkolenie dla moderatorów” w fundacji Masculinum, trzy letni program warsztatów „12 kroków dla chrześcijan”,  warsztaty pracy z ciałem „Lowen for men” i „Dość bycia miłym facetem” oraz wiele innych szkoleń i warsztatów.
 
W zakresie mojego zainteresowania znajduje się psychologia ewolucyjna, psychologia relacji a częściowo także  rozwoju. Od niedawna także zgłębiam temat roli rytuałów inicjacyjnych i rytuałów przejścia w rozwoju mężczyzny i męskości.
 
Tematem męskości zainteresowałem niestety się nie dlatego że tak sobie wymyśliłem. Było to wynikiem mojej wieloletniej frustracji i poczucia że nie radzę sobie jako mężczyzna, nie wiem jak mam się odnaleźć i jak wypełniać swoje życiowe role i misję.
Psychoterapia, choć rozwiązała wiele problemów, nie odpowiedziała na fundamentalne pytania związane z moją tożsamością. Stało się to dopiero gdy wszedłem na ścieżkę poznawania siebie jako mężczyzny i odkryłem jak wiele rzeczy robię wbrew sobie, jak bardzo wyparłem swoją męskość i jak bardzo niszczy to mój potencjał.
Wiele się już dowiedziałem lecz nadal jestem na drodze budowania swojej męskości. Z dzielenia się tym co już dotąd odkryłem, postanowiłem uczynić swój dar dla świata.
 
Kiedy nie zajmuję się męskością, pracuję jako  analityk biznesowy i systemowy w dużym polskim banku. Zajmuję się automatyzacją  procesów biznesowych.
Prywatnie jestem ojcem czwórki nastolatków.
 
Jeżeli czujesz się nieadekwatnie w swojej męskiej skórze, nie rozumiesz co to współcześnie oznacza być mężczyzną, widzisz że dotychczasowe wzorce postępowania zawodzą, twoje relacje się rozpadają to zapewne masz potrzebę pogłębienia swojej wiedzy o sobie i aktualizacji swoich przekonań.
Zapraszam Cię do prowadzonych przeze mnie męskich kręgów. Odkryjesz że nie jesteś jedyny który ma takie problemy i razem z podobnymi do Ciebie mężczyznami pójdziemy naszą męską ścieżką. Razem będzie nam łatwiej.

Marzena Skibińska

Pracuję z osobami, które czują, że utknęły w życiowym impasie, zmagają się z powtarzającymi trudnościami w relacjach, pracy lub codziennym życiu i pragną wprowadzić realne zmiany. Pomagam moim klientom w odkrywaniu i lepszym zrozumieniu siebie, uwolnieniu się od trudnych doświadczeń oraz wzorców z przeszłości, a także w budowaniu autentycznych, satysfakcjonujących relacji.

W swojej pracy łączę różne metody, opierając się na przekonaniu, że ciało i psychika są nierozerwalnie połączone. Wykorzystuję techniki Radykalnego Wybaczania, które pomagają spojrzeć na życiowe wyzwania z nowej perspektywy, odpóścić przeszłość i uwolnić się od ograniczających wzorców myślenia. Korzystam również z podejścia Totalnej Biologii, która bada relacje między emocjami a zdrowiem, wspierając proces uzdrawiania na poziomie psychicznym i fizycznym. Pracuję z ciałem, ucząc moich klientów, jak świadome odczuwanie emocji pozwala uwolnić napięcia fizyczne i emocjonalne. Wszystkie te narzędzia wspierają moich klientów w odzyskaniu równowagi, zdrowia i harmonii w relacjach.

Zanim odkryłam swoją obecną ścieżkę, przez lata pracowałam na stanowiskach zarządzających w korporacji, wspierając rozwój ludzi i pomagając im realizować swoje cele. Moje życie pełne było wzlotów i upadków, a ja, pędząc za sukcesem, zaniedbywałam swoje własne potrzeby. W końcu doświadczyłam wypalenia zawodowego i licznych problemów zdrowotnych, które skłoniły mnie do refleksji. Zrozumiałam wtedy, jak głęboko tłumione emocje i nierozwiązane konflikty wpływają na moje ciało i samopoczucie. Dziś mogę powiedzieć, że dzięki tej drodze jestem lepiej przygotowana, by wspierać moich klientów. Rozumiem, jak trudne mogą być zmiany i jak wiele odwagi wymaga praca nad sobą, ale wiem też, że to przynosi niesamowite efekty: wewnętrzny spokój, radość z życia i zdrowie.

Jeśli czujesz, że Twoje życie wymaga zmiany, zapraszam do rozmowy. Razem odkryjemy, co stoi na drodze do Twojego pełnego potencjału i jak możesz przeżyć życie w pełnej zgodzie ze sobą.

Ukończyłam certyfikowany kurs Trenerski metody Tippinga (autoryzowany przez The Institute for Radical Forgiveness Therapy & Coaching Inc.), certyfikowany kurs Instruktora Gry Satori (autoryzowany przez The Institute for Radical Forgiveness Therapy & Coaching Inc.), kurs praktyka Emotion Code® (autoryzowany przez Discover Healing), kurs Recall Healing®/Total Biology® (autoryzowany przez Instytut Wiedzy Waleologicznej).